01

Tour de Pologne i Czesław Lang ze Szlachetną Paczką

Taka inicjatywa jak SZLACHETNA PACZKA idealnie wpisuje się w zasady, którymi staramy się kierować w życiu i działalności. Nie mogliśmy więc przejść obojętnie obok takiej wspaniałej akcji i… oto jesteśmy – powiedział Czesław Lang, który włączył się w działania wokół Szlachetnej Paczki.

 
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! – to ten ideał połączył SZLACHETNĄ PACZKĘ z światem sportu. – Pragniemy, aby ta zasada obowiązywała nie tylko na boisku, ale też wśród Polaków, w ich codziennym życiu – powiedział ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Paczki. – Życie nie jest banalne i tak, jak w sporcie, żeby wygrać trzeba przede wszystkim pokonywać swoje słabości. Podziwiam sportowców, bo oni każdego ranka muszą wstać i na nowo rozpocząć walkę o siebie – o to, żeby być jeszcze mocniejszym, silniejszym. I potem wygrać – dodał ks. Stryczek.
Tegoroczna, XVI edycja akcji ruszyła 19-go listopada. Jeszcze nie wiadomo do ilu rodzin pomoc dotrze w tym roku, ponieważ wolontariusze wciąż odwiedzają potrzebujących. Finał projektu przypada na 10-11 grudnia. Do akcji dołączyliśmy i my. – To fantastyczna inicjatywa. Pomoc i solidarność międzyludzka to dla mnie bardzo ważne wartości. Taka inicjatywa jak SZLACHETNA PACZKA idealnie wpisuje się w zasady, którymi staramy się kierować w życiu i działalności. Nie mogliśmy więc przejść obojętnie obok takiej wspaniałej akcji i… oto jesteśmy. Tym bardziej, że kolarstwo to sport ludzi szlachetnych, a historia naszego sportu zna mnóstwo przypadków ludzi, którzy potrafili się poświęcić w imię wyższych wartości – podkreślił Czesław Lang, który także włączył się do akcji razem z dwukrotną wicemistrzynią olimpijską Mają Włoszczowską oraz cenionym kolarzem szosowym Maciejem Bodnarem. Wspólnie przygotowali pomoc dla potrzebujących. – Zachęcam też wszystkich innych do zaangażowania i wsparcia – dodał Czesław Lang.
W Paczkę angażują się najwybitniejsi polscy sportowcy, żeby wymienić choćby Jakuba Błaszczykowskiego, Jerzego Dudka, Roberta Lewandowskiego, Rafała Majkę czy Maję Włoszczowską. W 2013 roku do Drużyny Paczki dołączył nawet Cristiano Ronaldo.
W tym roku można pomagać potrzebującym nie tylko robiąc paczki, ale też na inne sposoby – na przykład licytując dzieło sztuki, czy kupując ubrania znanych polskich projektantów. Więcej na: www.szlachetnapaczka.pl